Troki

Ciekawe Obiekty » Troki

Niepowtarzalne piękno można ujrzeć tylko w Trokach . Z racji swojego położenia oraz warto to miejsce odwiedzić i posmakować tego klimatu z przeszłości - A jeżeli ktoś trafi na wycieczkę z przewodnikiem to już niema nic lepszego. Średniowieczny Gotycki Zamek na wyspie jeziora Galve.

Zamek wzniesiono za panowania wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda. W ówczesnym czasie Wielkie Księstwo Litewskie było największym państwem europejskim. Ogólnie głoszono że wielkość Litwy z nim powstało i z jego śmiercią się skończyło.

Troki są ogromnym bogactwem historycznym i archeologicznym.

 

Ciekawostką Trok to lud karaimski sprowadzony w XIV wieku przez księcia Witolda w celu ochrony majestatu Zamku. Książę Witold miał takie zaufanie do nich że pozwolił im tworzyć skupiska wznosić świątynie zachowywać tradycje religijne i narodowościowe.

Oni zaś stanowili wierną ochronę świty książęcej. Do dnia dzisiejszego możemy spotkać ich potomków. Z ciekawostek czy też legend mówiono że podczas bitwy pod Grunwaldem wojska pod chorągwią księcia Witolda tak bardzo się nie wsławiły w rzemiośle wojennym -

Natomiast po bitwie w wydanej na cześć zwycięstwa pod Grunwaldem uczcie z zaproszonymi ważnymi gośćmi tego wydarzenia która trwała w nieskończoność książę Witold był bardzo mile wspominany. Poniższe fotografie uzupełnią treść którą wszystkim zainteresowanym tym regionem Litwy przedstawiłem w bardzo dużym skrócie.