Wernisaż - Galeria Szalom Kraków

Wernisaż artysty - KRAKÓW » Wernisaż - Galeria Szalom Kraków

Galeia Szalom  ul. Józefa 16 na Krakowskim Kazimierzu w dniach 30 sierpień do 04 wrzesień była współautorem możliwości zaprezentowania prac malarskich Pawła Łopackiego.

 

Malarstwa niecodziennego o bardzo barwnej i wyrazistej  kolorystyce nawiązującego do dawnych barwnych scenerii pięknej Polski Kresów Wschodnich a dokładnie Wileńszczyzny gdzie Polskość przetrwała do dnia dzisiejszego i przykładem takich postaw jak Paweł jest pieczołowicie kultywowana, a spełnieniem tej kultywacji jest wernisaż prac w galerii Szalom w Krakowie

 

Artykuł który ukazał się w Dzienniku Polskim w dziale Kroniki Krakowskiej Informator Kulturalny w 100% oddaje bogatą wyobraźnię Artysty i jego spojrzenie na otaczający go świat poprzez obraz.

 

Zainteresowanie w galerii nie było zaskoczeniem gdyż każdy kto się sztuką interesuje na własny sposób widział w pracach to co chciał widzieć  a niekiedy nawet uczestnicy spotkania określali obraz kilkoma tematami.Uczestniczący w spotkaniu Władyslaw Kuraś także dusza artystyczna skwitował jednym zdaniem - tylko bezgraniczna wyobraźnia  zachowana z szczęśliwych lat młodości  może spowodować taki efekt który w dniu dzisiejszym cieszy nasze oczy za co dziękujemy.

 

Zaproszony gość spotkania Pani Lillia Kulka prof.akademii sztuk pięknych w Krakowie  z całą stanowczością powiedziała Paweł nie wolno ci chodzić na żadne wystawy sztuki nowoczesnej koniec kropka.

 

Było też wiele innych  pozytywnych komentaży - Padło pytanie dlaczego obrazy nie są podpisane - Oczywiście odpowiedź że  podpis wymusza zobaczenie czegoś a brak podpisu daje możliwość uruchomienia swojej wyobraźni i przez to wartość doznania artystycznego jest spotęgowana.

Gratulacjom nie było końca.

 

Było także coś dla podniebienia to czego w Polsce na codzień nie można doświadczyć - Pyszne smaczne Kresowe Wyroby i nie tylko.

 

W imieniu Pawła  wszystkim uczestnikom wernisażu chciałbym  serdecznie podziękować  za udział w spotkaniu które napewno w jakiś szczególny sposób będzie pozytywnym czynnikiem do jego dalszej twórczości.

 

Polecam Reportaż filmowy z Galerii Szalom w Krakowie