Odnowa Zabytków

Narwiliszki - Wieś w Starostwie Dziewieniszki Gminy rejonowej Soleczniki około 60 km na południowy wschód od Wilna wewnątrz tzw. worka dziewieńskiego - tuż przy granicy z Białorusią.


Atrakcją i zabytkiem miejscowości jest Renesansowy Dwór obronny zbudowany w 1929 r. Natomiast w cieniu Dworu obronnego stoi piękny kościół im. Najświętrzej Marii Panny Miłosierdzia.


Dodatkiem do Kościoła jest zabytkowa dzwonnica. Natomiast przed kościołem stoi kapliczka której ząb czasu i sytuacja spowodowała o powolnej jej dewastacji. I tu naprzeciw wyszedł wileński rzemieślnik Roman Doval który nie wyciągając rękę o wsparcie finansowe - za własne pieniądze i własnymi siłami swoich rzemieślników postanowił zrobić projekt i dokonać odrestaurowania kapliczki przy-kościelnej. Niby taka drobnostka - Kapliczka w Narwiliszkach - Ale cały świat z takich cegiełek się składa - Więc nic w tym dziwnego ?. Tylko dlaczego takich inicjatorów drobnych a tak naprawdę Dużych chęci zrobienia czegoś jest tak mało.


Miałem to szczęście poznać tego człowieka i rzeczywiście jego charakter, wewnętrzny spokój i usposobienie oraz szczerość mówi samo za siebie. Także duże słowa uznania dla Romana Dovala i niech oczy wszystkich miejscowych i przybyszy udających się na mszę do kościoła cieszą widokiem nowego wyglądu odrestaurowanej kapliczki przy kościelnej.